Джерело: Трафальгарська площа
Католицизм повертає собі Британію?
В Британії відбувається "тихе відродження християнства", як це назвала Меделін Грант в своїй колонці в The Telegraph. Причиною цього є збільшення кількості активних вірючих серед покоління Z та молодих мілленіалів. Якщо у 2018 році кількість молодих людей у віці 18-24 років, які щомісячно відвідували церкву складало 4%, то у 2025 році ця кількість збільшилася в чотири рази – до 16%.
При цьому зріст числа активних християн припадає зовсім не на традиційну англіканську церкву, а на католицизм, яий тепер випереджає англікан за кількістю активних прихожан. Так в Англії та Вельсі проживає 6,2 мільйони католиків з яких 1,75 мільйона систематично відвідують католицьку церкву. В той же час "активних прихожан" Англіканської церкви нараховується всього 984 000.
У 16 столітті король Генріх VIII почав в країні Реформацію і оголосив себе головю церкви, коли Папа Римський Климент VII відмовився анулювати його шлюб з Катериною Арагонською. Після розлучення, Генріх VIII ще 5 разів одружувався, а деяких своїх дружин, які йому набридали, страчував. З тих часів майже на 300 років католицизм був під забороною, а керівні посади в державі займали представники Англіканської церкви. Втім ті часи вже в минулому і в Британії вже було два прем'єра католика – Тоні Блер (щоправда він навернувся в католицизм вже після того, як покинув посаду прем'ра) та Борис Джонсон. Також католиком є колишній голова Банку Англії,а нині прем'єр-міністр Канади Марк Карні.
Таким чином можна сказати, що католицизм продовжує збільшувати вплив в Британії, як серед істеблішмента країни, так і серед християн Британії, в той час як англіканство перебуває в глибокій кризі.

The strange rebirth of Christian England – The Telegraph
The success of our national church should be of interest to all English people, whether believers or not